Film

【 Wpis nr 334 】 Dziś w cyklu…

【 Wpis nr 334 】

Dziś w cyklu # zlotaeravhs będzie film podobny w temacie do wczoraj opisywanego, również odwołujący się do fabuły „Predatora”.

” D. N. A. ” (DNA, 1997)

” Grupa naukowców pod kierunkiem genetyka, doktora Carla Wessingera (Jürgen Prochnow), znajduje w samym sercu dżungli na Borneo szczątki dziwnego zwierzęcia. Na podstawie zachowanej struktury DNA zamierza odtworzyć ten niezwykły organizm. Aby eksperyment zakończył się powodzeniem, musi jednak odnaleźć brakujący enzym. W tym celu wykorzystuje lokalnego lekarza Asha Mattleya (Mark Dacascos), znającego miejsce pobytu insekta, którego organizm zawiera poszukiwaną substancję. Dwa lata później Claire Sommersby (Robin McKee), agentka CIA, zwraca się do doktora z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zagadki straszliwie zmasakrowanych ciał, odnalezionych w dżungli. Ten zgadza się na współpracę dopiero wówczas, gdy uświadamia sobie, że bestialskie ataki mogą mieć związek z eksperymentami Wessingera.
Para Amerykanów wyrusza tropem monstrum. Ktoś jednak podąża za nimi. Ktoś, komu bardzo zależy, by dopaść ich, zanim oni dopadną to coś…”

Film wprost nawiązuje do historii z pierwszego „Predatora”. Zamiast Schwarzeneggera mamy tutaj w roli głównej Marka Dacascosa, jednego z czołowych filmowych wojowników martial arts lat 90-tych, choć w tym filmie raczej nie wykorzystuje swojej znajomości sztuk walk.
To głównie akcja zmieszana z horrorem sf w przygodowym stylu.
Paradoksalnie brak takich walk – tzn. mordobicia – rozczarowywał widzów spodziewających się po filmie z Dacascosem takiej głównie fabuły.
A dostawali rozgrywkę w horrorze, gdzie przeciwnikiem człowieka był zabójczy drapieżnik, ziemsko-genetyczny „Predator”.
Dziś, gdy nikt nie oczekuje po tym filmie „kickboxingu”, można go odebrać tak jak to wymyśli twórcy, czyli B-klasową podróbkę „Predatora”, z w miarę niezłą fabułą (przynajmniej takie wrażenie pozostało w mojej pamięci).

Jeśli ktoś ma ochotę na obejrzenie filmu, jest dostępny on-line z napisami na CDA.

Zwiastun. Strona Filmweb.

Poprzedni wpis – akcja SF „SOLO”.

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy pod moim tagiem ➛ # zlotaeravhs.
Opcja z samym widokiem okładek – wykop-multimedia-zlotaeravhs-okladki.

#horror #akcja #zlotaeravhs #scifi #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo

pokaż spoiler #sf #fantastyka #sciencefiction #vhs #nostalgia #filmy #film #wykopplus30club