Film

Co w duszy gra? Kolejny hit…

Co w duszy gra? Kolejny hit od Pixar Studios!

Wracamy po świątecznej przerwie z omówieniem świeżynki, która dopiero co miała swoją premierę. Jako że kina nadal są prześladowane przez sytuację epidemiologiczną, Disney postanowił, iż najnowsza produkcja Pixara trafi bezpośrednio na ich platformę streamingową. Jednocześnie nie popełniali tego samego błędu i nie chowali jej za dodatkową opłatą (poza abonamentem).

Tym samym możemy cieszyć się w zaciszu naszych domów jedną z najlepszych animacji Pixar Studios, a może i jedną z najlepszych w ogóle! Historia niespełnionego muzyka jazzowego, Joe Gardnera, to pełna serca, wzruszeń i pięknego przekazu opowieść o poszukiwaniu sensu życia. Co w ogóle sprawia, że chcemy egzystować? I czy na pewno nasz byt jest definiowany przez nasze „powołanie”? Bohater przekonuje się o tym, gdy w przededniu swojego debiutu, jako profesjonalnego muzyka, zwyczajnie umiera i trafia w zaświaty. Nie chcąc tracić życiowej szansy, decyduje się na ucieczkę… co oznacza także sojusz z pewną krnąbrną duszyczką.

Choć film zdaje się mówić o WIELKICH i WAŻNYCH RZECZACH, to tak naprawdę jest subtelny i nienachalny w swoim przekazie. Nie stara się forsować morału widzowi, a wręcz zachęca go, aby ten odkrył go sam.

A o tym, czy życie to taniec, życie to śpiew i czy warto cieszyć się z małych rzeczy, rozmawiają: Jacek Leniwiec i Jacek 2.0 a.k.a. Jaca.

Miłego słuchania!

#pixar #disney #disneyplus #film #filmnawieczor #filmy #streaming #youtube #polskiyoutube #podcast #leniwapopkultura #leniwypodcast