Film

Film: „Amen”…

Film: „Amen” pokazuje, jak watykańska świta milczała i zajadała homary, gdy naziści gazowali Zydów!

TUTAJ można obejrzeć film: https://www.cda.pl/video/253447823

Niesamowity film fabularny oparty na faktach historycznych. Pokazuje działalność SS-mama Kurta Gersteina, pracownika nazistowskiego „instytutu higieny”, który dostarczał gaz cyklon B do komór gazowych w fabrykach śmierci. Kurt Gerstein kolaborował przeciwko machinie zagłady i ryzykował życiem, żeby świat mógł się dowiedzieć o holocauście. W tym celu odwiedzał przeróżnych zwierzchników kościołów, zarówno protestanckich, jak i katolickich. Pojechał nawet do Watykanu, ale i tam pocałował klamkę. Czy to kogoś powinno dziwić?

II wojna światowa, to niechlubne karty w historii kościołów protestanckich, jak i katolickiego. Hitlera poparła przytłaczająca większość Niemców, którzy byli protestantami i lwia część katolików. Nieliczni zdobywali się na potępienie zbrodni nazistów, a większość, w tym wpływowi duchowni, adorowała Hitlera. Początkowo dało się słyszeć nieliczne głosy ze srtony duchowieństwa przeciwko słynnej akcji T-4, podczas której naziści mordowali ludzi chorych psychicznie. Ale wówczas mordowano Niemców, więc Hitler musiał liczyć się z opinią publiczną. Los Żydów mordowanych na wschodzie Polski nikogo nie obchodził.

Papież Pius XII ani słowem nie potępił zbrodni hitlerowskich w swoich homiliach, które wygłaszał przez radio przy różnych okazjach – których słuchał cały świat! Podczas deportacji Żydów z Włoch do obozów zagłady kler katolicki zdobył się na zryw miłosierdzia i nielicznych, których nie złapano i nie zapakowano do pociągów towarowych wiozących ich w drogę bez powrotu, upychali w klasztorach. Tymi to właśnie „heroicznymi” wyczynami Pius XII zdobył sobie miano obrońcy Żydów. Tak naprawdę był chciwym i żądnym władzy, noszonym jak bożek w lektyce, tchórzem! Film pokazuje stanowisko Watykanu z tamtych czasów od strony kuchni. Naprawdę warto zobaczyć jak na tle monumentalnych bazylik i ogrodów watykańskich świta papieska objadała się homarami, czytając przemyconą przez Kurta Gersteina rozpiskę akcji Reinhardt. Gdy ojcowie, matki i dzieci ginęli w komorach gazowych i płonęli w piecach krematoryjnych!

Reżyser filmu zadbał o podkreślenie jeszcze innego aspektu umizgów „wielkiej nierządnicy” do polityków i zbrodniarzy. Na końcu pokazuje osławionego biskupa Aloisa Hudala, który – za odpowiednią opłatą rzecz jasna – ratując zbrodniarzy nazistowskich od szubienicy załatwiał im fałszywe dokumenty, transport i wysyłał na ‚wczasy’ w różne części świata, w tym do Ameryki Południowej, a w razie zapotrzebowania na biologów, chemików czy fizyków nawet do Ameryki Północnej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kurt_Gerstein

„Kurt Gerstein (ur. 11 sierpnia 1905 w Münster, zm. 25 lipca 1945 w Paryżu) – członek Instytutu Higieny Waffen-SS, naoczny świadek masowych mordów w obozach zagłady w Bełżcu i Treblince, który starał się poinformować aliantów oraz papieża Piusa XII o przeznaczeniu obozów koncentracyjnych. Autor tzw. Raportu Gersteina na temat Holocaustu.”

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1350752,Akcja-T4-likwidacja-zycia-niewartego-zycia

„Akcja T4 – „likwidacja życia niewartego życia”

Na szczycie hierarchii czystości rasowej znajdowali się Aryjczycy – zmyślona rasa wysokich, smukłych i jasnowłosych ludzi z północnej Europy. Na przeciwnym biegunie usytuowano Żydów, Romów, homoseksualistów i osoby niepełnosprawne. Wyeliminowanie tych grup stało się zasadniczym elementem ideologii nazistów.”

Ilu niemieckich duchownych służyło Hitlerowi?

„W chwili dojścia Hitlera do władzy Niemcy miały około 65 milionów mieszkańców, z czego protestantów było 2/3, katolików około 1/3, a pozostałych wyznań mniej niż 1 proc. (w tym pół miliona Żydów). Za tymi milionami chrześcijan stało kilkadziesiąt tysięcy wpływowych duchownych. Dlaczego milczeli, gdy kraj osuwał się w stronę brutalnej dyktatury? Tym bardziej – czemu niektórzy z nich hołubili dyktatora?

W 1939 roku na wieść o zwycięstwie nad Polską w niemieckich kościołach uderzono w dzwony. W tym samym roku kardynał Adolf Bertram – metropolita wrocławski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec – wysłał Hitlerowi życzenia urodzinowe w imieniu wszystkich niemieckich biskupów katolickich.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal

„Alois Hudal, znany też jako Luigi Hudal (ur. 31 maja 1885 w Grazu, zm. 13 maja 1963 w Rzymie) – biskup katolicki pochodzenia austriackiego. Popierał narodowy socjalizm, był również agentem wywiadu III Rzeszy co najmniej od 1938 r. (z tego okresu pochodzą pierwsze udokumentowane przelewy z wynagrodzeniem, księgowane przez niemiecki MSZ)[1]. Po II wojnie światowej pomagał niemieckim zbrodniarzom wojennym w ucieczkach do Ameryki Południowej.”

Jednymi z pierwszych więźnów obozów koncentracyjnych byli członkowie Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy. Nie chcieli walczyć dla Hitlera i głośno rozgłaszali ostrzeżenie przed tym tyranem i o holokałście. Wspomniano o nich na kanale Discovery.

#film #nauka #katolicyzm #holocaust #ciekawostki