Film

Jak ktoś się łudzi, że w tym…

Jak ktoś się łudzi, że w tym kraju będzie kiedyś lepiej to opowiem Wam sytuację jaka miała miejsce – kilka dobrych lat temu. W tamtym okresie podczas studiów postanowiłem w wakacje dorobić na kasie (małe kino miasto 15k).
Pamiętacie zapewnie film o naszym szanownym Karolu Wojtyle o oryginalnym tytule „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz jego kontynuację „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Nie będziemy wchodzić w szczegóły tych tytułów – po latach wiadomo, że mają one tyle wspólnego z prawdą co stwierdzenie przez moją osobę, iż praca na kasie była moją pasją.

Pewnego pięknego słonecznego dnia pod moim lokalnym kinem przyjechał autobus. Kasa biletowa wychodziła na zewnątrz budynku i było można do niej bezpośrednio podejść z ulicy. Z autobusu wyszły (chociaż w stosunku co do niektórych bardziej wypełzły osoby w średnim wieku 60-70 lat w większości kobiety aczkolwiek było kilku facetów wraz z miejscowym księdzem). Delegat jak mniemam podszedł do okienka i poprosił o bilety na produkcję „Och, Karol 2” dokładnie podkreślone zostało, że chodzi o film z Papieżem na plakacie (jak zapewne większość pamięta w wszystkich tych produkcjach główną rolę grał Piotr Adamczyk). Sprzedałem te zawrotne jak na nasze kino 50-60 biletów a owa grupa weszła do kina. Co się później wydarzyło przerosło moje wyobrażenie. Po 10 może 15 minutach seansu owa grupa (jak się później okazało kółka różańcowego) prawie zdemolowała kino wraz z moją osobą siedząca w tej śmiesznej kanciapie 🙂 Zostałem oskarżony o uwaga „szkalowanie papieża :D” Na miejsce została wezwana nawet policja. Finalnie podziwiałem funkcjonariuszy za powstrzymanie śmiechu jednak nie dało się przetłumaczyć owej grupce, że Piotr Adamczyk to aktor i gra inne role niż papież. Nawet TVN został już w to zamieszany bo jak się okazało brał udział w produkcji tego filmu (co było wspomniane chwilę przed seansem) a nasze kino współpracuje z „TVN-ami i Żydami” w celu oczerniania papieża xD

Wtedy naprawdę dotarło do mnie, że dopóki tamto pokolenie nie upadnie zawsze będzie w tym kraju źle.

#heheszki #bekazkatoli #bekazpisu #ciekawostki #film #pracbaza