Film

Most i kłamstwa <<<…

Most i kłamstwa <<< znalezisko
Prezes firmy Alex Stern kłamie odnośnie braku planów uruchomienia linii kolejowej przebiegającej przez most nad Jeziorem Pilchowickim. Linia kolejowa nr 283 jest planowana do rewitalizacji celem uruchomienia na niej przez samorząd województwa dolnośląskiego przewozów kolejowych. I to nie wszystko.

Kłamie filmowiec, manipulują pisowskie trolle na wykopie. Czy jakikolwiek Polak, patriota i mieszkaniec Dolnego Śląska pozwoli na wysadzenie tego mostu za kilka srebrników?

IMO Pozwolą na to tylko podnóżki amerykańskiego korporacjonizmu.

Po pierwsze:

(…) Jeszcze trzy lata temu jeździły po nim pociągi, a ruch na linii kolejowej wstrzymano nie przez zły stan obiektów, a torów. Samorząd jest przygotowany do przejęcia i rewitalizacji linii kolejowej nr 283 wraz z mostem w Pilchowicach.

Po drugie:

(…) W imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego informujemy, że stwierdzenia prezentowane przez p. Roberta Golbę, prezesa firmy Alex Stern, odnośnie braku planów uruchomienia linii kolejowej przebiegającej przez most nad Jeziorem Pilchowickim nie są prawdziwe. Linia kolejowa nr 283 Jelenia Góra – Lwówek Śląski, na której znajduje się zabytkowy most nad Jeziorem Pilchowickim, jest planowana do rewitalizacji celem uruchomienia na niej przez samorząd województwa dolnośląskiego przewozów kolejowych. W chwili obecnej trwa procedura przejmowania tej linii kolejowej na majątek województwa dolnośląskiego. Uruchomienie jej jest istotnym elementem realizowanego przez samorząd województwa planu przywracania ruchu kolejowego i walki z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie” – pisze samorząd.

A także:

(…) Wczoraj przewodnicząca Partii Zieloni, Małgorzata Tracz (Koalicja Obywatelska) wystąpiła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i innych ministerstw z interwencją poselską. – Istnienie wiaduktu warunkuje przywrócenie do użytkowania linii kolejowej, łączącej najbardziej wykluczone komunikacyjnie gminy Dolnego Śląska, tj. gminy Wleń, Lwówek Śląski, Nowogrodziec. Rewitalizacja tej linii i przywrócenie kursowania pociągów byłoby możliwe w ciągu około dwóch lat (…).

#polska #pilchowice #kolej #dolnyslask #film #afera #missionimpossible