Film

Prawica narzeka, że wszędzie…

Prawica narzeka, że wszędzie do filmów wciskani są czarnoskórzy marudzą jednocześnie, że powodują oni sporo przestępstw, czy, że znowu doszło do ataku terrorystycznego. Płaczą, że ci ludzie się nie integrują etc.
Chcecie to zmienić? To cieszcie się, że przemysł rozrywkowy coś z tym robi i podnosi w tych ludziach poczucie własnej wartości po wielu latach upokorzeń jakie musieli znosić pod butem białych ludzi. Niewolnictwo, potem aparthaid, a następnie brak kapitału na wyrwanie się z biedy. To nie jest łatwe osiągnąć coś w życiu kiedy wychowujesz się w takich warunkach.
Nie stać cię na edukacje, otacza cię przestępczość i nawet twoja matka, czy ojciec nie potrafią czytać i pisać, bo wychowali się w podobnych warunkach. Nawet najlepszy komputer nie będzie działał dobrze, bez odpowiedniego oprogramowania. Tak samo z ludźmi, jeśli nie przekaże się im odpowiednich wartości, to będą błądzić.
Te filmy mają pokazać, że biali i czarni mogą razem koegzystować, że biały nie jest tylko po to, aby go okraść, a czarny może osiągnąć coś więcej niż tylko wstąpienie do gangu i trafienie za kratki. One pokazują, że czarny, też może być w czymś dobry, że może być inteligentny, oczytany, dobrze się uczyć itd.
Filmy kreują kulturę, mają w dzisiejszych czasach spory wpływ na kształtowanie się światopoglądu wielu ludzi. Pomagają one w asymilacji kulturowej. Ludzie czujący się wykluczeni mogą zobaczyć, że da się żyć inaczej. Pomaga to im lepiej utożsamiać się z naszym społeczeństwem. Nie czują się tak wyobcowani i wykluczeni, ale czuję się częścią naszego społeczeństwa. Ośmielę się stwierdzić, że ratuje to życie wielu osób. Nie tylko jego jakość przez pokazanie, że można inaczej, ale również być może ktoś nie zginie, tylko dlatego, że jest „inny”.
Prawico zastanów się więc zanim znowu zaczniesz narzekać na kolor skóry jakiegoś bohatera. To tylko drobna cecha fizyczna, a pomaga to zmienić nasz świat na lepszy. Choć trochę.

https://www.wykop.pl/link/4517081/ciri-netflixa-nie-bedzie-biala/

#neuropa #4konserwy #film #seriale