Film

(Wpis nr 330) Dziś miałem…

(Wpis nr 330)

Dziś miałem opisać coś innego, ale z powodu śmierci Piotra Machalicy postanowiłem przypomnieć jego film najbardziej kojarzący się ze #zlotaeravhs.

” Sztuka kochania” (1989)

Komedia erotyczna nakręcona w ostatnim roku istnienia PRL-u to coś zaskakującego, bo jednak cenzura wciąż jeszcze działała, a tu pojawiły się dość odważne sceny erotyczne.
Sama komedia może nie była jakoś szczególnie wybitna, ale i tak dość popularna.
Szybko, po roku, może dwóch od premiery była już na legalnych kasetach video w wypożyczalniach.
I pomimo kilku emisji w tv była wciąż wypożyczana przez całą dekadę lat 90-tych.

” Brawurowa komedia o erotycznych perypetiach sławnego seksuologa.
Olgierd Pasikonik (Piotr Machalica) znany seksuolog, autor najpopularniejszej rubryki porad sercowych w poczytnym piśmie, ma poważne kłopoty. Za jego poradą jedna z czytelniczek Anna (Joanna Trzepiecińska) uciekła sprzed ołtarza. Teraz jej narzeczony żąda od Pasikonika wyjaśnień. Na domiar złego przytłoczony kłopotami seksuolog nie sprawdza się jako mężczyzna w intymnej sytuacji z pewną wielbicielką (Ewa Sałacka) . Czyżby jego seksuologiczna kariera chyliła się ku upadkowi? Przerażony Pasikonik musi rozwiązać dwa palące problemy: pomóc Annie i odzyskać utraconą męskość. ” ( Filmweb )

Taką ciekawostką jest istnienie kilku skrajnie różnych plakatów i okładek.
Od tych „piesków na pieska”, przez wykorzystanie erotycznych kadrów z filmu, po współczesne „serduszko w stringach” w edycji DVD.
Jakie czasy, takie okładki 😛
Kilka plakatów wrzucę jeszcze w komentarze.

Tu dla przypomnienia króciutki fragment filmu z wypowiedzią dr. Pasikonika (P. Machalicy) o stereotypowym postrzeganiu mężczyzn 😉

W filmie były na tyle mocne rozbierane sceny, że ich kilka trafiło do serwisu „Celebs Nude World”.
Można je tam zobaczyć, ale to serwis 18+, więc są pokazywane specyficzne reklamy #nsfw, czyli wejście tylko dla dorosłych.
[ Link 18+ do CelebsNudeWorld ]

Cały film można obejrzeć on-line — resetoff.

Poprzedni wpis – klasyka Monty Python’a.
” Żywot Briana”.

✔ #zlotaeravhs ✔
̤M̤ó̤j̤ ̤a̤ṳt̤o̤r̤s̤k̤i̤ ̤t̤a̤g̤,̤ ̤g̤d̤z̤i̤e̤ ̤m̤o̤ż̤n̤a̤ ̤z̤n̤a̤l̤e̤ź̤ć̤ ̤w̤s̤z̤y̤s̤t̤k̤i̤e̤ ̤d̤o̤t̤ą̤d̤ ̤p̤r̤z̤y̤p̤o̤m̤i̤n̤a̤n̤e̤ ̤f̤i̤l̤m̤y̤,̤ ̤j̤a̤k̤ ̤i̤ ̤t̤e̤,̤ ̤k̤t̤ó̤r̤e̤ ̤d̤o̤p̤i̤e̤r̤o̤ ̤s̤i̤ę̤ ̤p̤o̤j̤a̤w̤i̤ą̤.̤.̤.̤

̤A̤ ̤i̤c̤h̤ ̤o̤k̤ł̤a̤d̤k̤i̤ ̤m̤o̤ż̤e̤c̤i̤e̤ ̤”̤h̤ṳr̤t̤o̤w̤o̤”̤ ̤p̤r̤z̤e̤j̤r̤z̤e̤ć̤ ̤w̤ ̤z̤a̤k̤ł̤a̤d̤c̤e̤ ̤z̤ ̤g̤r̤a̤f̤i̤k̤ą̤.̤.̤.̤
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#prl #gruparatowaniapoziomu #gimbynieznajo #nostalgia #wspomnienia #komedia #erotyka

pokaż spoiler #wykopplus30club #ogladajzwykopem #filmnawieczor #film #filmy #kino